Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
PlantationCane
1
Follower
2
Following
Fort Lauderdale, Florida
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
History
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
330
movies
History
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
74%
Ludwig
88 votes
7
— Good
74%
American Hardcore
85 votes
6
— Fair
70%
Lady Jane
83 votes
6
— Fair
72%
The Scarlet and the Black
83 votes
7
— Good
62%
Joan of Arc
82 votes
6
— Fair
72%
The Good Earth
78 votes
6
— Fair
75%
A Tale of Two Cities
77 votes
6
— Fair
71%
The Private Lives of Elizabeth and Essex
75 votes
6
— Fair
66%
Far from the Madding Crowd
72 votes
6
— Fair
67%
Mountains of the Moon
67 votes
6
— Fair
67%
The Private Life of Henry VIII
67 votes
6
— Fair
76%
Festival Express
65 votes
7
— Good
66%
Raid on Entebbe
64 votes
6
— Fair
60%
Ao: The Last Hunter
57 votes
5
— Meh
58%
Tai-Pan
55 votes
5
— Meh
73%
The Endurance
55 votes
6
— Fair
70%
King and Country
50 votes
7
— Good
74%
Gettysburg
49 votes
5
— Meh
70%
Raintree County
43 votes
6
— Fair
62%
Tower of London
39 votes
5
— Meh
65%
The Last of the Mohicans
35 votes
6
— Fair
71%
Marie Antoinette
34 votes
6
— Fair
74%
The Ballad of Gregorio Cortez
34 votes
6
— Fair
68%
Romero
27 votes
6
— Fair
65%
The Prisoner of Shark Island
24 votes
6
— Fair
65%
Stanley and Livingstone
21 votes
6
— Fair
60%
Young Bess
16 votes
5
— Meh
62%
The White Dawn
13 votes
6
— Fair
48%
A Walk with Love and Death
5 votes
5
— Meh
50%
Knickerbocker Holiday
1 vote
5
— Meh
1
2
3
4
5
6
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch