Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Xeynaroth
1
Follower
0
Following
Norway
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Horror
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
166
movies
Horror
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
75%
Nosferatu
2,050 votes
8
— Great
73%
Re-Animator
1,966 votes
9
— Superb
66%
Hellbound: Hellraiser II
1,966 votes
9
— Superb
75%
The Return of the Living Dead
1,906 votes
8
— Great
63%
Dead Snow
1,860 votes
7
— Good
65%
The Collection
1,853 votes
7
— Good
73%
Invasion of the Body Snatchers
1,831 votes
7
— Good
74%
Frankenstein
1,777 votes
9
— Superb
65%
The Mothman Prophecies
1,690 votes
7
— Good
76%
One Cut of the Dead
1,689 votes
8
— Great
70%
Creepshow
1,647 votes
7
— Good
63%
The Blackening
1,527 votes
8
— Great
71%
Dracula
1,507 votes
9
— Superb
68%
Housebound
1,506 votes
7
— Good
66%
Killer Klowns from Outer Space
1,475 votes
8
— Great
66%
Deathgasm
1,349 votes
7
— Good
74%
Godzilla
1,278 votes
9
— Superb
70%
Black Christmas
1,271 votes
7
— Good
70%
Shutter
1,271 votes
7
— Good
67%
Ju-on: The Grudge
1,263 votes
8
— Great
65%
Sleepaway Camp
1,262 votes
6
— Fair
69%
The Trip
1,241 votes
7
— Good
69%
Bubba Ho-tep
1,200 votes
8
— Great
70%
Dead Snow 2: Red vs. Dead
1,142 votes
8
— Great
63%
Incantation
1,056 votes
8
— Great
74%
Bride of Frankenstein
1,042 votes
9
— Superb
65%
Deadstream
1,019 votes
8
— Great
63%
Psycho Goreman
996 votes
7
— Good
60%
Studio 666
996 votes
7
— Good
66%
The Mortuary Collection
991 votes
7
— Good
73%
The Invisible Man
957 votes
7
— Good
67%
Nightbreed
849 votes
8
— Great
74%
Cure
831 votes
9
— Superb
65%
Pulse
796 votes
8
— Great
68%
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon
773 votes
8
— Great
64%
Errementari: The Blacksmith and the Devil
725 votes
9
— Superb
72%
I Am a Hero
714 votes
7
— Good
70%
The Wolf Man
669 votes
7
— Good
59%
The Slumber Party Massacre
668 votes
6
— Fair
69%
Bloody Hell
654 votes
8
— Great
61%
Baskin
539 votes
7
— Good
66%
Bride of Re-Animator
526 votes
7
— Good
66%
Vicious Fun
437 votes
8
— Great
61%
Beyond Re-Animator
407 votes
8
— Great
66%
Ju-on: The Curse
323 votes
7
— Good
56%
GARO -Gold Storm- Sho
3 votes
7
— Good
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch