trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Zahraa Hisham
3
followers
Baghdad,Iraq
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Fantasy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
102
movies
Fantasy
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
76%
The Illusionist
9,676 votes
8
— Great
69%
Space Jam
9,477 votes
4
— Poor
79%
Big Fish
9,324 votes
7
— Good
75%
Midnight in Paris
8,593 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Sleepy Hollow
8,592 votes
5
— Meh
69%
Underworld: Awakening
8,079 votes
6
— Fair
72%
Pinocchio
8,056 votes
7
— Good
65%
Oz the Great and Powerful
7,996 votes
1
— Weak Sauce :(
70%
Underworld: Evolution
7,944 votes
6
— Fair
65%
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian
7,834 votes
2
— Terrible
80%
Kiki's Delivery Service
6,536 votes
6
— Fair
69%
Underworld: Rise of the Lycans
6,482 votes
7
— Good
70%
Before I Fall
6,377 votes
3
— Bad
75%
Perfume: The Story of a Murderer
5,926 votes
6
— Fair
64%
17 Again
5,846 votes
6
— Fair
77%
Anastasia
5,364 votes
4
— Poor
67%
Freaky Friday
4,600 votes
4
— Poor
78%
The Secret World of Arrietty
4,511 votes
8
— Great
77%
The Little Prince
4,395 votes
8
— Great
65%
Bedtime Stories
3,727 votes
4
— Poor
59%
Red Riding Hood
3,599 votes
1
— Weak Sauce :(
59%
Doctor Dolittle
3,548 votes
1
— Weak Sauce :(
66%
The Tree of Life
3,364 votes
1
— Weak Sauce :(
55%
Gulliver's Travels
3,317 votes
6
— Fair
70%
City of Angels
3,169 votes
8
— Great
71%
Just Like Heaven
2,940 votes
4
— Poor
74%
The Cat Returns
2,888 votes
6
— Fair
66%
Final Fantasy: The Spirits Within
2,860 votes
6
— Fair
72%
The Family Man
2,789 votes
8
— Great
72%
The Jacket
2,560 votes
9
— Superb
73%
Final Fantasy VII: Advent Children
2,519 votes
4
— Poor
62%
Just My Luck
1,833 votes
5
— Meh
67%
Kate & Leopold
1,723 votes
8
— Great
57%
Black Knight
1,598 votes
6
— Fair
71%
Ginger Snaps
1,378 votes
5
— Meh
61%
Don't Be Afraid of the Dark
1,259 votes
3
— Bad
63%
Aquamarine
1,255 votes
5
— Meh
73%
Children Who Chase Lost Voices
918 votes
5
— Meh
66%
Dragonfly
857 votes
1
— Weak Sauce :(
71%
Tangled: Before Ever After
665 votes
4
— Poor
53%
Mirrors 2
520 votes
3
— Bad
68%
Final Fantasy VII: Last Order
152 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup