Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Zaib Atsu
3
Followers
3
Following
Ankara, Ankara
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Crime
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
109
movies
Crime
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
77%
Mystic River
8,046 votes
7
— Good
77%
O Brother, Where Art Thou?
7,843 votes
7
— Good
67%
Hitman's Wife's Bodyguard
8,311 votes
6
— Fair
72%
Insomnia
6,524 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Perfume: The Story of a Murderer
6,029 votes
7
— Good
66%
A Haunting in Venice
6,421 votes
6
— Fair
70%
Panic Room
6,171 votes
3
— Bad
81%
Once Upon a Time in America
5,386 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Kung Fu Hustle
5,455 votes
8
— Great
71%
Police Academy
5,581 votes
6
— Fair
77%
Donnie Brasco
5,343 votes
8
— Great
74%
Anatomy of a Fall
5,285 votes
7
— Good
66%
The Number 23
5,064 votes
6
— Fair
72%
Desperado
4,569 votes
7
— Good
59%
Blackhat
4,766 votes
4
— Poor
67%
Premium Rush
3,884 votes
7
— Good
72%
Taxi
3,292 votes
7
— Good
71%
The Tinder Swindler
3,171 votes
7
— Good
77%
The Best Offer
2,942 votes
7
— Good
61%
Machete Kills
3,285 votes
6
— Fair
68%
The Jackal
3,091 votes
6
— Fair
65%
See How They Run
2,913 votes
7
— Good
65%
J. Edgar
2,884 votes
1
— Weak Sauce :(
77%
The Maltese Falcon
2,390 votes
9
— Superb
78%
Papillon
2,343 votes
9
— Superb
79%
Freedom Writers
2,221 votes
6
— Fair
76%
Strangers on a Train
2,156 votes
7
— Good
68%
Boy Kills World
2,248 votes
7
— Good
67%
Awake
2,069 votes
5
— Meh
78%
Dancer in the Dark
1,784 votes
9
— Superb
70%
Out of Sight
1,846 votes
5
— Meh
73%
Marshland
1,435 votes
7
— Good
78%
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro
1,302 votes
7
— Good
74%
Once Upon a Time in Anatolia
604 votes
9
— Superb
70%
Hit Man
545 votes
7
— Good
77%
Lady Snowblood
510 votes
8
— Great
63%
Dilwale
568 votes
4
— Poor
72%
The Stranger
513 votes
7
— Good
78%
Elevator to the Gallows
475 votes
8
— Great
70%
Ash Is Purest White
464 votes
8
— Great
75%
Mortal World
375 votes
10
— Totally Ninja!
64%
You've Got Murder
244 votes
5
— Meh
63%
Thriller: A Cruel Picture
227 votes
4
— Poor
72%
The Housemaid
163 votes
7
— Good
70%
Female Prisoner #701: Scorpion
151 votes
4
— Poor
70%
The Bride Wore Black
135 votes
8
— Great
65%
Mortal World 2
103 votes
8
— Great
67%
Serial Cook
71 votes
7
— Good
68%
Motherland Hotel
46 votes
5
— Meh
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch