trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Chris
22
followers
Germany
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
440
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
86%
Pulp Fiction
43,450 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,347 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,309 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,550 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,505 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,340 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,115 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,642 votes
8
— Great
81%
The Help
10,404 votes
8
— Great
81%
A Beautiful Mind
18,085 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,710 votes
8
— Great
81%
The Pursuit of Happyness
12,737 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
16,761 votes
8
— Great
80%
Jackie Chan: My Stunts
67 votes
8
— Great
80%
Million Dollar Baby
11,048 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,157 votes
8
— Great
80%
The King's Speech
12,820 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,466 votes
8
— Great
80%
Fargo
14,619 votes
8
— Great
80%
2001: A Space Odyssey
15,741 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,829 votes
8
— Great
79%
Ghost in the Shell 2.0
1,141 votes
8
— Great
79%
Ninja Scroll
1,277 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,177 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,193 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,289 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,731 votes
8
— Great
79%
Dances with Wolves
5,676 votes
8
— Great
79%
One Piece: Strong World Episode 0
192 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,527 votes
8
— Great
79%
Cast Away
15,073 votes
8
— Great
79%
Chinatown
4,819 votes
8
— Great
78%
Redline
1,253 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,277 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,129 votes
8
— Great
78%
Train to Busan
14,883 votes
8
— Great
78%
The Notebook
11,851 votes
8
— Great
78%
Captain Phillips
14,684 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,846 votes
8
— Great
78%
Predator
13,864 votes
8
— Great
78%
Tucker and Dale vs. Evil
7,547 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,756 votes
8
— Great
78%
Butch Cassidy and the Sundance Kid
2,846 votes
8
— Great
78%
Philadelphia
4,802 votes
8
— Great
77%
42
3,167 votes
8
— Great
77%
The Trial of the Chicago 7
5,961 votes
8
— Great
77%
Sin City
15,263 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,579 votes
8
— Great
77%
Contact
8,719 votes
8
— Great
77%
The Outlaw Josey Wales
1,794 votes
8
— Great
77%
Law Abiding Citizen
9,539 votes
8
— Great
77%
The Butterfly Effect
15,351 votes
8
— Great
77%
The Crow
6,317 votes
8
— Great
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,490 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,203 votes
8
— Great
77%
Crouching Tiger, Hidden Dragon
5,859 votes
8
— Great
77%
One Piece Episode of Nami: Tears of a Navigator and the Bonds of Friends
97 votes
8
— Great
77%
Seven Pounds
7,087 votes
8
— Great
77%
One Piece Film: Z
688 votes
8
— Great
77%
The Abyss
6,220 votes
8
— Great
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup