trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Chris
22
followers
Germany
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
228
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
87%
The Godfather: Part II
17,946 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,504 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,457 votes
9
— Superb
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,082 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,609 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,374 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,564 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,258 votes
9
— Superb
83%
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train
3,339 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,645 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,888 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,591 votes
9
— Superb
82%
Once Upon a Time in the West
4,840 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
18,642 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,642 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,155 votes
9
— Superb
82%
Top Gun: Maverick
25,016 votes
9
— Superb
81%
Heat
13,482 votes
9
— Superb
81%
Ford v Ferrari
18,910 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
23,677 votes
9
— Superb
81%
Gran Torino
15,910 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,666 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,864 votes
9
— Superb
81%
Warrior
8,689 votes
9
— Superb
81%
Serenity
11,562 votes
9
— Superb
81%
1917
24,787 votes
9
— Superb
81%
For a Few Dollars More
4,748 votes
9
— Superb
81%
Bohemian Rhapsody
28,974 votes
9
— Superb
81%
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance
1,951 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,171 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,925 votes
9
— Superb
81%
Oppenheimer
21,215 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
22,825 votes
9
— Superb
80%
The Bourne Identity
22,398 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,199 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,426 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,593 votes
9
— Superb
80%
Sword of the Stranger
1,042 votes
9
— Superb
80%
Into the Wild
12,651 votes
9
— Superb
79%
Hotarubi no Mori e
1,094 votes
9
— Superb
79%
The Boy and the Beast
2,005 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,951 votes
9
— Superb
79%
No Country for Old Men
19,463 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,801 votes
9
— Superb
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,949 votes
9
— Superb
79%
The Bourne Ultimatum
18,180 votes
9
— Superb
79%
Apollo 13
9,833 votes
9
— Superb
79%
The Boondock Saints
7,115 votes
9
— Superb
79%
Remember the Titans
4,912 votes
9
— Superb
79%
Ocean's Eleven
21,406 votes
9
— Superb
79%
The Hunt for Red October
7,248 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,182 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,083 votes
9
— Superb
79%
Star Trek II: The Wrath of Khan
4,993 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,221 votes
9
— Superb
78%
A Fistful of Dollars
5,210 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,251 votes
9
— Superb
78%
The Girl with the Dragon Tattoo
5,608 votes
9
— Superb
78%
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone
2,134 votes
9
— Superb
78%
The Man from Earth
5,681 votes
9
— Superb
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup