trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
29zombies
VIP
4
77
followers
Omicron Persei 8
42
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
24
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,795 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
60,071 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,744 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,530 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,249 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,218 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,130 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,181 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Lucy
29,106 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Zombieland
25,538 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,707 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Kick-Ass
21,424 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Donnie Darko
19,970 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Jumanji
17,130 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,537 votes
10
— Totally Ninja!
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,178 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Face/Off
9,098 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Chef
8,695 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Beverly Hills Cop
7,784 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Step Brothers
7,284 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Identity Thief
5,830 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Planes, Trains and Automobiles
4,607 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Beverly Hills Cop III
3,432 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Risky Business
2,186 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup