trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
4lphabeta
VIP
7
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
146
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,304 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,181 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,276 votes
8
— Great
80%
Logan
60,542 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,821 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,117 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,804 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,766 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
48,987 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,603 votes
8
— Great
81%
Joker
46,666 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,399 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,019 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,422 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,108 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
40,977 votes
8
— Great
77%
Get Out
40,921 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,431 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,367 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,752 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,665 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,507 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,601 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,401 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,015 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
35,925 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,815 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,001 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,728 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,097 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,110 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,474 votes
8
— Great
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,664 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,405 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,626 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,585 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,575 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,106 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,022 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,171 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,716 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,505 votes
8
— Great
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,374 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
27,992 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,904 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,605 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,160 votes
8
— Great
75%
Star Trek Beyond
26,487 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,156 votes
8
— Great
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,756 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
24,918 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
24,852 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
24,839 votes
8
— Great
81%
1917
24,692 votes
8
— Great
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,621 votes
8
— Great
70%
Prometheus
24,303 votes
8
— Great
72%
Shazam!
24,286 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,604 votes
8
— Great
74%
The Hitman's Bodyguard
23,506 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,349 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup