trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Αρτέμιδα
168
followers
Earth
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,825
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
29
30
31
82%
Deadpool
108,430 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,314 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,557 votes
7
— Good
85%
Interstellar
72,224 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,559 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,750 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,256 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,382 votes
8
— Great
80%
Logan
60,603 votes
6
— Fair
78%
Avatar
59,898 votes
7
— Good
65%
Suicide Squad
58,791 votes
5
— Meh
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,171 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,425 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,966 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,848 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,829 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,856 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,598 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,072 votes
5
— Meh
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,712 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,332 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,879 votes
8
— Great
79%
Moana
48,878 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,688 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,281 votes
5
— Meh
75%
Frozen
48,128 votes
6
— Fair
75%
Avengers: Age of Ultron
46,994 votes
8
— Great
81%
Joker
46,752 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,495 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,408 votes
6
— Fair
76%
Black Panther
46,277 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,070 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,633 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,679 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,570 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,420 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,159 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
44,005 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,275 votes
6
— Fair
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,206 votes
4
— Poor
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,206 votes
5
— Meh
81%
Batman Begins
42,003 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,738 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,017 votes
6
— Fair
77%
Get Out
40,973 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,553 votes
4
— Poor
79%
Deadpool 2
40,438 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
40,254 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,821 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,475 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,368 votes
7
— Good
72%
Thor
39,318 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,041 votes
8
— Great
82%
Up
38,792 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,573 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,325 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
36,980 votes
6
— Fair
86%
The Empire Strikes Back
36,882 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,665 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,489 votes
8
— Great
1
2
3
29
30
31
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup