trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
90sKid
VIP
2
14
followers
EPCOT
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
43
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,807 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,053 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,220 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,666 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,798 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,657 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,609 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,877 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,479 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,423 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,007 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,272 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,644 votes
9
— Superb
77%
Home Alone
30,701 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,197 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,373 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,555 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
18,661 votes
9
— Superb
79%
The Greatest Showman
17,896 votes
9
— Superb
80%
The Nightmare Before Christmas
17,054 votes
9
— Superb
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,761 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,259 votes
9
— Superb
81%
Gran Torino
15,931 votes
9
— Superb
75%
Elf
14,572 votes
9
— Superb
79%
Rocky
11,919 votes
9
— Superb
75%
Scream
11,510 votes
9
— Superb
81%
Casino
9,583 votes
9
— Superb
74%
Hocus Pocus
8,296 votes
9
— Superb
81%
Amadeus
6,178 votes
9
— Superb
83%
Hamilton
4,498 votes
9
— Superb
78%
The Muppet Christmas Carol
3,580 votes
9
— Superb
73%
A Goofy Movie
3,411 votes
9
— Superb
70%
The Mighty Ducks
2,212 votes
9
— Superb
73%
Bedknobs and Broomsticks
1,702 votes
9
— Superb
68%
D2: The Mighty Ducks
1,419 votes
9
— Superb
77%
A Charlie Brown Thanksgiving
1,086 votes
9
— Superb
80%
Robin Williams: Come Inside My Mind
670 votes
9
— Superb
78%
A Muppet Family Christmas
298 votes
9
— Superb
73%
Pluto's Christmas Tree
183 votes
9
— Superb
75%
Walt Disney
51 votes
9
— Superb
90%
Disney's Sing-Along Songs: Heigh-Ho
5 votes
9
— Superb
55%
A Tiny Ripple of Hope
4 votes
9
— Superb
50%
Holy Frit
2 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup