trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Adna
0
followers
Wonderland
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
88
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Godfather
28,385 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,079 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,317 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,781 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,527 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,187 votes
9
— Superb
83%
Hamilton
4,472 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,841 votes
9
— Superb
82%
Up
38,827 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,083 votes
9
— Superb
81%
Bohemian Rhapsody
28,957 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,432 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,187 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,604 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,594 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,912 votes
9
— Superb
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,920 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,164 votes
9
— Superb
79%
How to Train Your Dragon 2
19,055 votes
9
— Superb
79%
How to Train Your Dragon: The Hidden World
11,684 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,212 votes
9
— Superb
78%
Slumdog Millionaire
14,520 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,095 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,078 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,789 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,794 votes
9
— Superb
78%
Star Trek Into Darkness
23,321 votes
9
— Superb
77%
Skyfall
24,188 votes
9
— Superb
77%
Secretariat
1,071 votes
9
— Superb
77%
La La Land
24,748 votes
9
— Superb
76%
Sherlock Holmes
24,115 votes
9
— Superb
76%
The Little Mermaid
14,896 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,636 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,678 votes
9
— Superb
76%
Kiss Kiss Bang Bang
5,795 votes
9
— Superb
76%
Silver Linings Playbook
17,994 votes
9
— Superb
76%
Kick-Ass
21,385 votes
9
— Superb
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,298 votes
9
— Superb
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,258 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,152 votes
9
— Superb
75%
Encanto
14,286 votes
9
— Superb
75%
The Hunger Games
39,507 votes
9
— Superb
74%
The Jungle Book
22,172 votes
9
— Superb
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,370 votes
9
— Superb
74%
Brave
24,070 votes
9
— Superb
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,595 votes
9
— Superb
74%
The Hitman's Bodyguard
23,538 votes
9
— Superb
74%
Invictus
3,979 votes
9
— Superb
74%
The Princess and the Frog
9,322 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,044 votes
9
— Superb
73%
Peter Pan
8,729 votes
9
— Superb
73%
Grease
9,405 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 3
40,195 votes
9
— Superb
73%
Atlantis: The Lost Empire
7,061 votes
9
— Superb
73%
War Horse
3,977 votes
9
— Superb
73%
Frozen Fever
4,528 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
40,290 votes
9
— Superb
73%
Easy A
12,062 votes
9
— Superb
73%
Ant-Man and the Wasp
30,080 votes
9
— Superb
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
15,427 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup