trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Adna
0
followers
Wonderland
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
791
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
12
13
14
88%
The Godfather
28,259 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,544 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,429 votes
7
— Good
87%
The Godfather: Part II
17,850 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,229 votes
6
— Fair
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,596 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,753 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,819 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35,965 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,106 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
38,942 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,019 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,445 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,204 votes
6
— Fair
85%
Star Wars
41,650 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
55,845 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,255 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,407 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,566 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,466 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,393 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,115 votes
9
— Superb
84%
Hamilton
4,441 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,067 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,192 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,717 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,260 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Snatch
17,924 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,438 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,178 votes
7
— Good
82%
Up
38,709 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
18,585 votes
6
— Fair
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,423 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
34,975 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,440 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,696 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
45,989 votes
8
— Great
82%
Hachi: A Dog's Tale
6,996 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,156 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
35,900 votes
7
— Good
81%
The Iron Giant
8,681 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
23,587 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,141 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
41,927 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,292 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,476 votes
8
— Great
81%
Joker
46,629 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
30,931 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2
3,315 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,485 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
28,899 votes
9
— Superb
81%
The Pursuit of Happyness
12,683 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,733 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,073 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,351 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Justice League: The Flashpoint Paradox
4,212 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,105 votes
9
— Superb
80%
The Nightmare Before Christmas
16,989 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Blues Brothers
7,001 votes
7
— Good
80%
Million Dollar Baby
11,006 votes
8
— Great
1
2
3
12
13
14
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup