Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
aalhamer
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
57
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
79%
Rogue One: A Star Wars Story
47,087 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,181 votes
7
— Good
77%
Get Out
42,157 votes
7
— Good
85%
Parasite
35,361 votes
7
— Good
77%
La La Land
25,437 votes
7
— Good
68%
Ghost in the Shell
26,859 votes
7
— Good
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,689 votes
7
— Good
70%
Prometheus
25,632 votes
7
— Good
68%
Inferno
19,958 votes
7
— Good
74%
No Time to Die
18,499 votes
7
— Good
80%
2001: A Space Odyssey
16,223 votes
7
— Good
78%
Jaws
14,533 votes
7
— Good
68%
Tomorrowland
14,486 votes
7
— Good
64%
Gods of Egypt
13,193 votes
7
— Good
68%
Dirty Grandpa
12,304 votes
7
— Good
79%
Gattaca
11,178 votes
7
— Good
70%
Alice Through the Looking Glass
11,840 votes
7
— Good
66%
Transcendence
11,964 votes
7
— Good
73%
First Man
10,737 votes
7
— Good
62%
The Circle
11,527 votes
7
— Good
74%
Alice in Wonderland
8,477 votes
7
— Good
69%
1408
8,537 votes
7
— Good
66%
Hardcore Henry
8,259 votes
7
— Good
67%
Triple 9
7,898 votes
7
— Good
76%
Being John Malkovich
7,294 votes
7
— Good
70%
Phone Booth
6,156 votes
7
— Good
72%
The Walk
5,641 votes
7
— Good
55%
Knock Knock
6,127 votes
7
— Good
74%
They Live
5,108 votes
7
— Good
78%
Magnolia
4,941 votes
7
— Good
75%
Fantasia
4,854 votes
7
— Good
77%
Blazing Saddles
4,561 votes
7
— Good
76%
Girl, Interrupted
4,173 votes
7
— Good
74%
Dope
4,158 votes
7
— Good
69%
Westworld
3,571 votes
7
— Good
68%
Another Earth
3,456 votes
7
— Good
67%
Everybody Wants Some!!
3,049 votes
7
— Good
71%
The Dreamers
2,733 votes
7
— Good
68%
The Manchurian Candidate
2,705 votes
7
— Good
76%
The Birdcage
2,312 votes
7
— Good
73%
Tommy Boy
2,232 votes
7
— Good
72%
Enter the Void
2,212 votes
7
— Good
63%
Sky Captain and the World of Tomorrow
2,122 votes
7
— Good
74%
Bullitt
1,835 votes
7
— Good
61%
The Rum Diary
2,002 votes
7
— Good
71%
The Cannonball Run
1,812 votes
7
— Good
73%
Up in Smoke
1,383 votes
7
— Good
66%
THX 1138
1,424 votes
7
— Good
73%
Unacknowledged
1,035 votes
7
— Good
61%
Dom Hemingway
997 votes
7
— Good
70%
Minimalism: A Documentary About the Important Things
928 votes
7
— Good
57%
The Astronaut's Wife
1,012 votes
7
— Good
64%
The Duke of Burgundy
568 votes
7
— Good
74%
Sour Grapes
304 votes
7
— Good
65%
Sky Fighters
194 votes
7
— Good
57%
The Tempest
200 votes
7
— Good
66%
The Hunters
44 votes
7
— Good
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch