trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jacob
0
followers
Spain
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
228
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Deadpool
108,862 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,624 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,023 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,334 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,164 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,591 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,286 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,567 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,287 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,939 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,683 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,190 votes
8
— Great
82%
Up
38,965 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,165 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,389 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,353 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,644 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,553 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,704 votes
8
— Great
83%
Memento
25,946 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
25,760 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,565 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
25,528 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,264 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,362 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,996 votes
8
— Great
73%
Looper
21,824 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,349 votes
8
— Great
69%
The Wolverine
20,672 votes
8
— Great
76%
The Big Short
20,117 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
19,687 votes
8
— Great
77%
Drive
19,687 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,529 votes
8
— Great
70%
Snowpiercer
19,147 votes
8
— Great
81%
A Beautiful Mind
18,124 votes
8
— Great
76%
Silver Linings Playbook
18,034 votes
8
— Great
77%
Life of Pi
17,607 votes
8
— Great
71%
22 Jump Street
16,900 votes
8
— Great
75%
Source Code
16,887 votes
8
— Great
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,412 votes
8
— Great
75%
Bridge of Spies
14,739 votes
8
— Great
80%
Fargo
14,667 votes
8
— Great
65%
This Is the End
14,610 votes
8
— Great
80%
About Time
14,549 votes
8
— Great
74%
RED
13,580 votes
8
— Great
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,552 votes
8
— Great
79%
The Breakfast Club
13,427 votes
8
— Great
75%
Crazy, Stupid, Love.
13,253 votes
8
— Great
80%
Rush
13,183 votes
8
— Great
80%
Dallas Buyers Club
13,159 votes
8
— Great
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,845 votes
8
— Great
80%
The King's Speech
12,837 votes
8
— Great
82%
Dead Poets Society
12,476 votes
8
— Great
77%
The Fault in Our Stars
12,076 votes
8
— Great
69%
Wanted
11,862 votes
8
— Great
71%
The World's End
11,514 votes
8
— Great
70%
The 40 Year Old Virgin
11,451 votes
8
— Great
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,979 votes
8
— Great
72%
Rango
10,580 votes
8
— Great
76%
Moneyball
10,475 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup