Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Adauto Jr
1
Follower
1
Following
São Paulo, Sao Paulo
50
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
44
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
76,699 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
52,579 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
50,588 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
49,277 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
47,282 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
47,192 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,049 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
45,680 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
42,677 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
40,151 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
37,698 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Return of the Jedi
33,870 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Bohemian Rhapsody
29,396 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
29,214 votes
10
— Totally Ninja!
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,691 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,717 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,683 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,807 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Terminator
23,436 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Equalizer
21,720 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,675 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avatar: The Way of Water
19,677 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
18,390 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Zack Snyder's Justice League
17,417 votes
10
— Totally Ninja!
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
16,003 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,361 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rain Man
10,497 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Stand by Me
8,826 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Elvis
8,517 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Superman
6,050 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Shaft
5,678 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Beverly Hills Cop: Axel F
5,216 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Ricky Gervais: Humanity
1,555 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Clash of the Titans
1,342 votes
10
— Totally Ninja!
70%
No Way Out
1,006 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Greatest Night in Pop
763 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Colors of Evil: Red
736 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Long Shot
480 votes
10
— Totally Ninja!
71%
A Passage to India
307 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Private Resort
261 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Class
247 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Quincy
210 votes
10
— Totally Ninja!
65%
D.O.A.
190 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Wu Tang Magic Kick
5 votes
10
— Totally Ninja!
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch