trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Agent Mulder
3
followers
Earth
49
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
165
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
83%
Guardians of the Galaxy
96,541 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,577 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,805 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,455 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,621 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
60,095 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,987 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,070 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,767 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,825 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,814 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,857 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,679 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,462 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,635 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,663 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,277 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
41,897 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,146 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,207 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,963 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,737 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
39,149 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
37,020 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,603 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,085 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,172 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,284 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,692 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,659 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,249 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,756 votes
10
— Totally Ninja!
78%
X-Men: Days of Future Past
31,539 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,240 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Home Alone
30,712 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,199 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,204 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Zombieland
25,546 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,320 votes
10
— Totally Ninja!
77%
X-Men: First Class
25,042 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Shining
23,960 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,719 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Prometheus
24,420 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Terminator
22,873 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Spider-Man 2
22,835 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,974 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Casino Royale
21,329 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,116 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Ted
22,380 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,290 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Watchmen
20,986 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Intouchables
19,716 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ghostbusters
20,441 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Transformers
21,484 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Back to the Future Part III
19,786 votes
10
— Totally Ninja!
73%
I, Robot
20,509 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,468 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Drive
19,661 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Silver Linings Playbook
18,019 votes
10
— Totally Ninja!
73%
X2
18,066 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup