trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Aahitagni Mukherjee
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
45
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
85%
Interstellar
72,482 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,576 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,272 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,729 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,658 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,784 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,333 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,822 votes
7
— Good
84%
Whiplash
24,780 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,564 votes
8
— Great
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
20,012 votes
7
— Good
66%
Godzilla
19,331 votes
7
— Good
87%
The Godfather: Part II
17,977 votes
9
— Superb
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,700 votes
8
— Great
83%
Oldboy
13,457 votes
9
— Superb
80%
The King's Speech
12,827 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,096 votes
8
— Great
72%
Chronicle
8,993 votes
6
— Fair
65%
Saw III
7,039 votes
7
— Good
63%
Saw IV
5,936 votes
7
— Good
63%
Saw V
5,339 votes
7
— Good
64%
Saw VI
5,030 votes
7
— Good
61%
Saw 3D
4,628 votes
7
— Good
63%
Antichrist
2,867 votes
8
— Great
69%
The Water Diviner
2,155 votes
8
— Great
62%
I Spit on Your Grave 2
1,893 votes
7
— Good
54%
Salò, or the 120 Days of Sodom
1,806 votes
7
— Good
74%
Rebel Without a Cause
1,669 votes
6
— Fair
63%
To Rome with Love
1,655 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Perfect Sense
1,582 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Scoop
1,441 votes
8
— Great
72%
Ida
1,247 votes
7
— Good
61%
Adore
1,031 votes
8
— Great
75%
The Flowers of War
1,016 votes
10
— Totally Ninja!
56%
Sleeping Beauty
1,012 votes
8
— Great
81%
Departures
974 votes
9
— Superb
61%
Room in Rome
878 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Swades
584 votes
8
— Great
67%
Small Time Crooks
557 votes
8
— Great
66%
Cracks
549 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Dhobi Ghat
123 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Always - Sunset on Third Street
51 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Maryan
39 votes
9
— Superb
80%
Always: Sunset on Third Street '64
25 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Shadows of Time
8 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup