trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
ahaasler
0
followers
Omicron Persei 8
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
50
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Deadpool
108,868 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,629 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,889 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,823 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,290 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,594 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,236 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,187 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,648 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
33,626 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,265 votes
9
— Superb
79%
Shrek
30,366 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
30,792 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,498 votes
9
— Superb
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,849 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,316 votes
9
— Superb
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,689 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
25,565 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,349 votes
9
— Superb
77%
Skyfall
24,264 votes
9
— Superb
76%
Sherlock Holmes
24,185 votes
9
— Superb
77%
Men in Black
24,091 votes
9
— Superb
67%
Alien: Covenant
24,710 votes
9
— Superb
79%
Ocean's Eleven
21,467 votes
9
— Superb
75%
X-Men
22,103 votes
9
— Superb
68%
Ted
22,397 votes
9
— Superb
69%
Life
21,921 votes
9
— Superb
76%
Ice Age
20,719 votes
9
— Superb
78%
Back to the Future Part III
19,807 votes
9
— Superb
73%
X2
18,083 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,288 votes
9
— Superb
79%
Room
15,893 votes
9
— Superb
75%
Predestination
14,262 votes
9
— Superb
80%
Rush
13,183 votes
9
— Superb
76%
The Terminal
12,703 votes
9
— Superb
71%
National Treasure
12,313 votes
9
— Superb
69%
Ocean's Twelve
12,493 votes
9
— Superb
73%
Bad Boys
12,152 votes
9
— Superb
68%
Salt
11,969 votes
9
— Superb
77%
Inside Man
9,889 votes
9
— Superb
71%
Bad Boys II
10,051 votes
9
— Superb
73%
Déjà Vu
8,544 votes
9
— Superb
75%
A Monster Calls
7,668 votes
9
— Superb
79%
Star Trek II: The Wrath of Khan
5,005 votes
9
— Superb
75%
Ronin
4,564 votes
9
— Superb
69%
Shoot 'Em Up
3,631 votes
9
— Superb
62%
Wild Hogs
2,992 votes
9
— Superb
76%
Where to Invade Next
2,190 votes
9
— Superb
70%
Spanish Affair
1,113 votes
9
— Superb
69%
The Man Who Knew Too Little
904 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup