trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
airpoint
0
followers
London
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
50
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
83%
Guardians of the Galaxy
96,277 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,336 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Kingsman: The Secret Service
40,646 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,528 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,505 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,777 votes
3
— Bad
69%
Divergent
23,962 votes
1
— Weak Sauce :(
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,858 votes
1
— Weak Sauce :(
67%
Terminator Genisys
18,253 votes
3
— Bad
71%
Chappie
15,002 votes
9
— Superb
65%
San Andreas
15,586 votes
6
— Fair
71%
Spy
13,750 votes
3
— Bad
70%
Focus
12,753 votes
1
— Weak Sauce :(
60%
Jupiter Ascending
13,109 votes
1
— Weak Sauce :(
78%
Straight Outta Compton
10,324 votes
6
— Fair
67%
Vacation
8,021 votes
1
— Weak Sauce :(
69%
Black Mass
7,889 votes
2
— Terrible
65%
Get Hard
7,692 votes
6
— Fair
63%
Exodus: Gods and Kings
7,793 votes
2
— Terrible
64%
Trainwreck
7,327 votes
4
— Poor
68%
Project Almanac
5,621 votes
6
— Fair
68%
Run All Night
5,551 votes
2
— Terrible
60%
Hot Pursuit
3,775 votes
3
— Bad
77%
Enter the Dragon
3,232 votes
9
— Superb
71%
Irreversible
3,310 votes
10
— Totally Ninja!
65%
True Story
3,437 votes
5
— Meh
72%
Taxi
3,214 votes
6
— Fair
67%
Child 44
3,081 votes
9
— Superb
78%
Exit Through the Gift Shop
1,989 votes
9
— Superb
77%
A Prophet
1,740 votes
7
— Good
62%
Cop Car
1,886 votes
5
— Meh
73%
Rust and Bone
1,362 votes
9
— Superb
72%
Love & Mercy
1,288 votes
4
— Poor
77%
The Big Blue
1,123 votes
8
— Great
69%
Two Days, One Night
1,159 votes
8
— Great
72%
Who Am I?
1,089 votes
5
— Meh
76%
Night on Earth
975 votes
9
— Superb
71%
Paris Je T'aime
882 votes
7
— Good
68%
Steve Jobs: The Man in the Machine
832 votes
7
— Good
73%
Angel-A
760 votes
6
— Fair
71%
The Class
561 votes
7
— Good
68%
The Wolfpack
491 votes
5
— Meh
66%
White God
497 votes
8
— Great
65%
Water Lilies
440 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Dobermann
425 votes
6
— Fair
66%
Amy Schumer: Live at the Apollo
370 votes
8
— Great
70%
Girlhood
334 votes
7
— Good
72%
The Beat That My Heart Skipped
306 votes
6
— Fair
71%
In Paris
59 votes
7
— Good
78%
Watchers of the Sky
10 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup