Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
ak513
VIP
3
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
106
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Forrest Gump
45,474 votes
8
— Great
85%
Se7en
35,539 votes
8
— Great
84%
American History X
20,723 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
22,076 votes
8
— Great
83%
Memento
26,663 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,759 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
33,554 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,879 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,937 votes
8
— Great
81%
Gran Torino
16,290 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,803 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
31,332 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
25,170 votes
8
— Great
80%
Inside Out
46,149 votes
8
— Great
80%
The Nightmare Before Christmas
17,427 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
36,792 votes
8
— Great
80%
The Terminator
23,532 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
33,600 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,877 votes
8
— Great
79%
The Bourne Ultimatum
18,606 votes
8
— Great
78%
Sparkle
52 votes
8
— Great
78%
Blood Diamond
11,720 votes
8
— Great
78%
Man on Fire
9,399 votes
8
— Great
78%
Edward Scissorhands
15,182 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
33,469 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
67,307 votes
8
— Great
77%
Star Trek Into Darkness
23,658 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
24,090 votes
8
— Great
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,858 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,883 votes
8
— Great
77%
Who Framed Roger Rabbit
8,926 votes
8
— Great
77%
Inside Man
10,099 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,621 votes
8
— Great
77%
Luca
11,768 votes
8
— Great
76%
The Hangover
28,279 votes
8
— Great
76%
Beetlejuice
14,162 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
25,545 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
53,856 votes
8
— Great
76%
Crooklyn
249 votes
8
— Great
75%
Enemy of the State
7,891 votes
8
— Great
75%
The Social Network
22,248 votes
8
— Great
75%
Jumanji
17,562 votes
8
— Great
75%
Rosewood
233 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
27,358 votes
8
— Great
75%
Star Trek Beyond
26,833 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
40,431 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
48,100 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,993 votes
8
— Great
75%
A Monster Calls
7,738 votes
8
— Great
75%
Cool Runnings
4,333 votes
8
— Great
74%
X-Men
22,843 votes
8
— Great
74%
The Great Debaters
1,042 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
25,615 votes
8
— Great
74%
No Time to Die
18,495 votes
8
— Great
73%
Underworld
11,495 votes
8
— Great
73%
Barbershop: The Next Cut
3,415 votes
8
— Great
73%
Maleficent
21,480 votes
8
— Great
73%
Vengeance Is Mine: Reinventing 'Man on Fire'
9 votes
8
— Great
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,723 votes
8
— Great
72%
The Mask
15,877 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch