trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
AlecTrias
VIP
3
0
followers
:earth_africa:
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
73
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,430 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,238 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,272 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,822 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,837 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,039 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,062 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,374 votes
8
— Great
80%
A Clockwork Orange
15,120 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,907 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,550 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,466 votes
8
— Great
79%
The Boy and the Beast
2,012 votes
8
— Great
79%
Dune
36,685 votes
8
— Great
79%
Ghost in the Shell 2.0
1,142 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,364 votes
8
— Great
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,724 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
17,004 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,320 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,174 votes
8
— Great
78%
The Girl Who Leapt Through Time
3,487 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,164 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,863 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,869 votes
8
— Great
77%
The Hidden Life of Trees
50 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,742 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,646 votes
8
— Great
77%
District 9
19,930 votes
8
— Great
77%
Kung Fury
3,578 votes
8
— Great
77%
Men in Black
24,102 votes
8
— Great
77%
Tetris
5,652 votes
8
— Great
76%
Stargate
8,150 votes
8
— Great
76%
Mulholland Drive
7,932 votes
8
— Great
76%
Fantastic Planet
1,187 votes
8
— Great
76%
The Conjuring
18,948 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,555 votes
8
— Great
76%
MARS: Inside SpaceX
197 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,610 votes
8
— Great
76%
Stargate: Continuum
1,988 votes
8
— Great
76%
Fitzcarraldo
671 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,317 votes
8
— Great
76%
28 Days Later
14,170 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,378 votes
8
— Great
75%
Ghost in the Shell 2: Innocence
1,887 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,305 votes
8
— Great
75%
Equilibrium
8,949 votes
8
— Great
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,683 votes
8
— Great
74%
Pitch Black
8,178 votes
8
— Great
73%
Final Fantasy VII: Advent Children
2,519 votes
8
— Great
73%
The Simpsons Movie
13,430 votes
8
— Great
73%
Twin Peaks: The Missing Pieces
383 votes
8
— Great
73%
Blade
13,603 votes
8
— Great
72%
El Camino: A Breaking Bad Movie
12,548 votes
8
— Great
72%
Aquaman
31,611 votes
8
— Great
72%
Thor
39,459 votes
8
— Great
72%
The Maze Runner
28,020 votes
8
— Great
71%
Cube
8,742 votes
8
— Great
71%
In Time
17,477 votes
8
— Great
71%
The Little Witch
165 votes
8
— Great
71%
Resident Evil
12,662 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup