Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Aleczandra
13
Followers
14
Following
Melbourne
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
30
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
83%
The Prestige
30,257 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
25,170 votes
9
— Superb
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,709 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,895 votes
9
— Superb
78%
Train to Busan
15,335 votes
9
— Superb
75%
Pitch Perfect
14,957 votes
9
— Superb
75%
Elf
14,770 votes
9
— Superb
78%
The Notebook
12,220 votes
9
— Superb
78%
Straight Outta Compton
10,509 votes
9
— Superb
77%
Airplane!
9,779 votes
9
— Superb
75%
Halloween
9,206 votes
9
— Superb
78%
Moonrise Kingdom
8,778 votes
9
— Superb
76%
Brokeback Mountain
7,319 votes
9
— Superb
73%
[REC]
6,182 votes
9
— Superb
71%
Mr. Peabody & Sherman
4,742 votes
9
— Superb
82%
Singin' in the Rain
4,506 votes
9
— Superb
75%
We Need to Talk About Kevin
4,485 votes
9
— Superb
81%
Mary and Max
3,649 votes
9
— Superb
71%
Never Let Me Go
3,211 votes
9
— Superb
67%
Diary of a Wimpy Kid
3,089 votes
9
— Superb
67%
Sister Act 2: Back in the Habit
2,814 votes
9
— Superb
74%
Ruby Sparks
2,784 votes
9
— Superb
74%
Ed Wood
2,538 votes
9
— Superb
71%
Fright Night
2,299 votes
9
— Superb
77%
The Bridges of Madison County
1,816 votes
9
— Superb
68%
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days
1,807 votes
9
— Superb
73%
Say Anything...
1,777 votes
9
— Superb
78%
Control
1,191 votes
9
— Superb
75%
Crimes and Misdemeanors
838 votes
9
— Superb
74%
Show Me Love
778 votes
9
— Superb
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch