trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Alex Barreras
2
followers
Spain
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
355
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
83%
Guardians of the Galaxy
96,490 votes
1
— Weak Sauce :(
88%
The Dark Knight
74,783 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,755 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,418 votes
5
— Meh
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,783 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,205 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,608 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,170 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,469 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,116 votes
4
— Poor
73%
Iron Man 3
40,262 votes
7
— Good
72%
Thor
39,412 votes
5
— Meh
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,124 votes
5
— Meh
75%
Now You See Me
33,589 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,691 votes
7
— Good
70%
Man of Steel
30,515 votes
4
— Poor
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,299 votes
7
— Good
78%
Wreck-It Ralph
28,458 votes
3
— Bad
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,637 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,266 votes
6
— Fair
75%
Spider-Man
26,571 votes
7
— Good
75%
The Matrix Reloaded
26,246 votes
6
— Fair
74%
I Am Legend
24,954 votes
7
— Good
76%
Sherlock Holmes
24,160 votes
9
— Superb
74%
Brave
24,099 votes
5
— Meh
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,372 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,642 votes
4
— Poor
71%
The Matrix Revolutions
22,500 votes
6
— Fair
73%
Looper
21,794 votes
5
— Meh
76%
Kick-Ass
21,422 votes
3
— Bad
74%
Monsters University
21,603 votes
7
— Good
72%
Oblivion
21,720 votes
6
— Fair
76%
Watchmen
20,975 votes
4
— Poor
71%
Transformers
21,474 votes
6
— Fair
69%
The Wolverine
20,649 votes
4
— Poor
77%
Drive
19,645 votes
4
— Poor
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
20,018 votes
4
— Poor
76%
The Conjuring
18,915 votes
3
— Bad
67%
X-Men Origins: Wolverine
19,611 votes
6
— Fair
66%
Godzilla
19,336 votes
3
— Bad
72%
We're the Millers
17,557 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,252 votes
8
— Great
71%
In Time
17,437 votes
6
— Fair
73%
Top Gun
17,097 votes
8
— Great
72%
Jack Reacher
17,192 votes
3
— Bad
74%
Unbreakable
16,618 votes
7
— Good
70%
Men in Black 3
16,914 votes
4
— Poor
69%
The Girl on the Train
16,887 votes
6
— Fair
71%
TRON: Legacy
16,454 votes
2
— Terrible
73%
Hotel Transylvania
15,749 votes
5
— Meh
77%
Sin City
15,275 votes
5
— Meh
62%
2012
16,918 votes
7
— Good
72%
The Cabin in the Woods
15,690 votes
5
— Meh
72%
The Mask
15,468 votes
7
— Good
73%
The Great Gatsby
15,342 votes
3
— Bad
67%
Hancock
16,013 votes
7
— Good
76%
The Little Mermaid
14,921 votes
6
— Fair
68%
Men in Black II
15,387 votes
7
— Good
70%
The Da Vinci Code
15,127 votes
6
— Fair
75%
Elf
14,567 votes
3
— Bad
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup