trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Alexx Kidd
2
followers
Omicron Persei 8
42
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
130
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
79%
John Wick
51,337 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,462 votes
8
— Great
79%
Dune
36,654 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,517 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,092 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,401 votes
8
— Great
81%
1917
24,867 votes
8
— Great
72%
Tenet
25,654 votes
8
— Great
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,052 votes
8
— Great
72%
The Suicide Squad
20,484 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,886 votes
8
— Great
80%
Soul
17,734 votes
8
— Great
72%
Hereditary
15,814 votes
8
— Great
61%
The Matrix Resurrections
16,424 votes
8
— Great
72%
The Menu
14,536 votes
8
— Great
71%
The Invisible Man
14,229 votes
8
— Great
79%
Captain Fantastic
12,279 votes
8
— Great
73%
Prey
12,736 votes
8
— Great
70%
Contagion
12,734 votes
8
— Great
72%
El Camino: A Breaking Bad Movie
12,545 votes
8
— Great
76%
Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
11,896 votes
8
— Great
72%
Uncut Gems
10,643 votes
8
— Great
73%
Crazy Rich Asians
10,388 votes
8
— Great
61%
Army of the Dead
9,754 votes
8
— Great
72%
The Lighthouse
8,454 votes
8
— Great
71%
The Unbearable Weight of Massive Talent
7,650 votes
8
— Great
64%
Leave the World Behind
7,917 votes
8
— Great
66%
Borat Subsequent Moviefilm
7,351 votes
8
— Great
69%
Barbarian
7,067 votes
8
— Great
77%
Godzilla Minus One
6,609 votes
8
— Great
72%
The Fall Guy
6,836 votes
8
— Great
65%
X
7,100 votes
8
— Great
73%
Booksmart
6,590 votes
8
— Great
81%
The Father
5,904 votes
8
— Great
70%
The Guardians of the Galaxy Holiday Special
6,317 votes
8
— Great
77%
Tetris
5,649 votes
8
— Great
79%
Society of the Snow
5,565 votes
8
— Great
71%
Alpha
5,779 votes
8
— Great
66%
You Were Never Really Here
6,002 votes
8
— Great
69%
Babylon
5,627 votes
8
— Great
67%
I Care a Lot
5,638 votes
8
— Great
67%
The Power of the Dog
5,525 votes
8
— Great
70%
All the Money in the World
5,132 votes
8
— Great
71%
News of the World
4,784 votes
8
— Great
77%
Sound of Metal
4,578 votes
8
— Great
76%
The Two Popes
4,587 votes
8
— Great
75%
Guillermo del Toro's Pinocchio
4,329 votes
8
— Great
72%
A Beautiful Day in the Neighborhood
4,218 votes
8
— Great
77%
Past Lives
4,037 votes
8
— Great
68%
The House That Jack Built
3,924 votes
8
— Great
74%
Minari
3,679 votes
8
— Great
75%
American Fiction
3,584 votes
8
— Great
74%
Eighth Grade
3,561 votes
8
— Great
76%
tick, tick... BOOM!
3,390 votes
8
— Great
64%
No One Will Save You
3,675 votes
8
— Great
70%
Late Night with the Devil
3,402 votes
8
— Great
69%
The Old Man & the Gun
3,129 votes
8
— Great
75%
The Iron Claw
3,003 votes
8
— Great
70%
American Animals
2,999 votes
8
— Great
72%
Belfast
2,947 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup