trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Alex
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
150
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
The Dark Knight
74,464 votes
8
— Great
86%
Inception
71,464 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,271 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,816 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,409 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,799 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,521 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,665 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,250 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
48,985 votes
8
— Great
79%
Moana
48,824 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
46,943 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,397 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,015 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
45,904 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,105 votes
8
— Great
77%
Get Out
40,917 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,429 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,200 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,108 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,750 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,315 votes
8
— Great
72%
Thor
39,274 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
38,965 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,505 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,599 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
35,922 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,811 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,725 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,106 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,501 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,476 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
30,957 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,623 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,607 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,582 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,532 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,343 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,020 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,713 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,356 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
27,963 votes
8
— Great
73%
Cars
26,628 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,415 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
24,849 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,490 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,175 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,144 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,539 votes
8
— Great
71%
Central Intelligence
22,920 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
22,623 votes
8
— Great
75%
The Social Network
21,608 votes
8
— Great
74%
Monsters University
21,539 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,443 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,200 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,186 votes
8
— Great
76%
Kung Fu Panda
20,113 votes
8
— Great
76%
The Big Short
19,997 votes
8
— Great
78%
Back to the Future Part III
19,675 votes
8
— Great
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,586 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup