trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Toralf
VIP
3
18
followers
Halle
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
382
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
82%
Deadpool
108,658 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,486 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,879 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,405 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,555 votes
8
— Great
80%
Logan
60,721 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,278 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,502 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,956 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,968 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,022 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,712 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,733 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,223 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,512 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,848 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,385 votes
8
— Great
81%
Joker
46,917 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,636 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,364 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,195 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,641 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,838 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,107 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,099 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,759 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,634 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,932 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,710 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,776 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,938 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,150 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,350 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,343 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,274 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,001 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,737 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,255 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,250 votes
8
— Great
71%
Kong: Skull Island
33,168 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,650 votes
8
— Great
84%
Coco
31,627 votes
8
— Great
72%
Aquaman
31,563 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,513 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,177 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,795 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,688 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,411 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,276 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,675 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,385 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,262 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,101 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,067 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,562 votes
8
— Great
75%
Star Trek Beyond
26,535 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,287 votes
8
— Great
83%
Memento
25,883 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,182 votes
8
— Great
81%
1917
24,814 votes
8
— Great
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup