Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Alison Miranda Lopes
0
Followers
1
Following
Omicron Persei 8
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
40
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Spirited Away
24,813 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
44,838 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
45,447 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
57,847 votes
8
— Great
83%
Miracle in Cell No. 7
1,661 votes
8
— Great
82%
Guardians of the Galaxy
98,722 votes
8
— Great
82%
Green Book
19,708 votes
8
— Great
81%
Wonder
11,182 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
27,081 votes
8
— Great
81%
Elite Squad: The Enemy Within
2,841 votes
8
— Great
81%
The Avengers
66,898 votes
8
— Great
81%
Iron Man
55,411 votes
8
— Great
80%
A Clockwork Orange
15,460 votes
8
— Great
80%
Rush
13,430 votes
8
— Great
80%
Soul
18,230 votes
8
— Great
78%
Me Before You
16,262 votes
8
— Great
78%
Five Feet Apart
4,226 votes
8
— Great
78%
Avatar
61,623 votes
8
— Great
77%
Seven Pounds
7,223 votes
8
— Great
76%
The Big Short
20,522 votes
8
— Great
75%
Shrek 2
21,020 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
45,310 votes
8
— Great
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
18,023 votes
8
— Great
73%
Maleficent
21,474 votes
8
— Great
73%
The Best of Me
2,692 votes
8
— Great
72%
The Fast and the Furious
17,343 votes
8
— Great
72%
Dragon Ball Z: Resurrection 'F'
2,169 votes
8
— Great
72%
The Lion King
16,479 votes
8
— Great
71%
Chappie
15,277 votes
8
— Great
70%
Take the Lead
591 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
36,475 votes
8
— Great
68%
Tomorrowland
14,478 votes
8
— Great
68%
The Shallows
13,134 votes
8
— Great
67%
The Hangover Part II
16,590 votes
8
— Great
67%
Rafinha Bastos: Ultimatum
69 votes
8
— Great
66%
2 Fast 2 Furious
14,462 votes
8
— Great
66%
Celeste & Jesse Forever
962 votes
8
— Great
66%
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
13,553 votes
8
— Great
63%
The Mummy
25,532 votes
8
— Great
63%
Transformers: Age of Extinction
16,884 votes
8
— Great
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch