trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Alison Silva
0
followers
Rio de Janeiro, Rio de Janeiro
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
164
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
83%
Guardians of the Galaxy
96,435 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,357 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,511 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
60,001 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,256 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,932 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,983 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Moana
48,950 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,801 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
47,072 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,599 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,480 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,225 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,104 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,325 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 3
40,229 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,895 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Baby Driver
39,786 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,383 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,673 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,380 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,741 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ready Player One
36,500 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,106 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,033 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Thor: The Dark World
35,824 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Captain Marvel
35,278 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,123 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,851 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,138 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,199 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Aquaman
31,555 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Man of Steel
30,495 votes
10
— Totally Ninja!
82%
How to Train Your Dragon
28,813 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Matrix Reloaded
26,224 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Men in Black
24,024 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,919 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Assassin's Creed
23,424 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,142 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,619 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Matrix Revolutions
22,484 votes
10
— Totally Ninja!
79%
How to Train Your Dragon 2
19,074 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Aladdin
19,053 votes
10
— Totally Ninja!
77%
A Star Is Born
18,808 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Men in Black 3
16,903 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Fast and the Furious
16,891 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
16,450 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Lion King
16,155 votes
10
— Totally Ninja!
58%
Twilight
16,124 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Bumblebee
15,695 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Constantine
15,450 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Men in Black II
15,371 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Superbad
14,775 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Men in Black: International
14,674 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Sonic the Hedgehog
14,062 votes
10
— Totally Ninja!
71%
American Pie
12,794 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mean Girls
12,546 votes
10
— Totally Ninja!
70%
How the Grinch Stole Christmas
12,495 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Teenage Mutant Ninja Turtles
12,242 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Cloudy with a Chance of Meatballs
11,929 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup