Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
alleyoopster
3
Followers
1
Following
Omicron Persei 8
99
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
67
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,488 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
47,815 votes
9
— Superb
79%
Dune
38,261 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
33,569 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
32,900 votes
9
— Superb
81%
Top Gun: Maverick
26,112 votes
9
— Superb
77%
Sully
20,632 votes
9
— Superb
74%
No Time to Die
18,432 votes
9
— Superb
79%
Spotlight
16,296 votes
9
— Superb
76%
The Little Mermaid
15,149 votes
9
— Superb
78%
Captain Phillips
14,935 votes
9
— Superb
73%
Moonlight
14,435 votes
9
— Superb
79%
Captain Fantastic
12,410 votes
9
— Superb
72%
Cloud Atlas
12,085 votes
9
— Superb
78%
Call Me by Your Name
10,492 votes
9
— Superb
75%
The Age of Adaline
9,051 votes
9
— Superb
71%
Mamma Mia!
8,736 votes
9
— Superb
72%
Dumbo
7,517 votes
9
— Superb
73%
The Danish Girl
6,467 votes
9
— Superb
71%
The Ballad of Buster Scruggs
6,330 votes
9
— Superb
76%
As Good as It Gets
5,566 votes
9
— Superb
72%
Wild
4,849 votes
9
— Superb
72%
Phantom Thread
4,714 votes
9
— Superb
82%
The Sting
4,073 votes
9
— Superb
79%
To Kill a Mockingbird
4,011 votes
9
— Superb
73%
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit
3,888 votes
9
— Superb
81%
Mary and Max
3,637 votes
9
— Superb
74%
A Fish Called Wanda
3,368 votes
9
— Superb
81%
Song of the Sea
3,085 votes
9
— Superb
72%
Belfast
3,004 votes
9
— Superb
80%
Loving Vincent
2,761 votes
9
— Superb
79%
I, Daniel Blake
2,732 votes
9
— Superb
79%
A Man Called Ove
2,328 votes
9
— Superb
80%
Roman Holiday
2,263 votes
9
— Superb
81%
They Shall Not Grow Old
2,081 votes
9
— Superb
76%
Sense and Sensibility
2,018 votes
9
— Superb
76%
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society
1,992 votes
9
— Superb
79%
Fried Green Tomatoes
1,887 votes
9
— Superb
80%
All About Eve
1,828 votes
9
— Superb
72%
An Education
1,895 votes
9
— Superb
76%
Goodbye Christopher Robin
1,687 votes
9
— Superb
79%
The Wrong Trousers
1,481 votes
9
— Superb
72%
Beginners
1,517 votes
9
— Superb
73%
She Said
1,479 votes
9
— Superb
72%
Their Finest
1,376 votes
9
— Superb
78%
The Broken Circle Breakdown
1,188 votes
9
— Superb
76%
The Philadelphia Story
1,066 votes
9
— Superb
72%
Testament of Youth
942 votes
9
— Superb
71%
Lucky
912 votes
9
— Superb
81%
Zindagi Na Milegi Dobara
820 votes
9
— Superb
76%
Fanny and Alexander
770 votes
9
— Superb
73%
The Past
706 votes
9
— Superb
78%
Barfi!
649 votes
9
— Superb
82%
The Biggest Little Farm
461 votes
9
— Superb
78%
Williams
328 votes
9
— Superb
78%
McLaren
313 votes
9
— Superb
71%
Like Water for Chocolate
312 votes
9
— Superb
64%
The Child in Time
301 votes
9
— Superb
79%
Coldplay: A Head Full of Dreams
226 votes
9
— Superb
79%
Kiss the Ground
204 votes
9
— Superb
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch