trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Luca M
VIP
3
followers
UK
23
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
453
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
88%
The Godfather
28,480 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,861 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
17,998 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,645 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,596 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
14,992 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,579 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
37,029 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,225 votes
7
— Good
86%
Inception
71,834 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,439 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,222 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,576 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,628 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,441 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,067 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,399 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,907 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,199 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,653 votes
7
— Good
84%
Whiplash
24,820 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,648 votes
8
— Great
84%
Coco
31,667 votes
7
— Good
84%
Alien
27,332 votes
8
— Great
84%
Senna
2,768 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,298 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,320 votes
9
— Superb
83%
Klaus
7,631 votes
9
— Superb
83%
Dune: Part Two
17,467 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,930 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,365 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,484 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,278 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,685 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,211 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,574 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,979 votes
7
— Good
82%
Deadpool
108,796 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,625 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,060 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,669 votes
8
— Great
82%
Dead Poets Society
12,465 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,298 votes
9
— Superb
82%
Up
38,944 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,251 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,736 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,247 votes
9
— Superb
82%
Top Gun: Maverick
25,123 votes
7
— Good
81%
Heat
13,519 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,330 votes
9
— Superb
81%
Ford v Ferrari
18,959 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,733 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,092 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,967 votes
8
— Great
81%
The Thing
11,847 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,158 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,474 votes
7
— Good
81%
The Sixth Sense
21,285 votes
8
— Great
81%
Requiem for a Dream
14,843 votes
7
— Good
81%
Gran Torino
15,943 votes
7
— Good
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup