Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Al P
0
Followers
0
Following
Wayne, New Jersey
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
75
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
63,464 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,804 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
48,021 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,264 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,282 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
42,118 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
40,273 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
38,070 votes
8
— Great
85%
Parasite
35,320 votes
8
— Great
84%
Alien
28,865 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,795 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Batman
27,579 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,743 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
24,813 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Don't Breathe
17,509 votes
4
— Poor
80%
The Goonies
13,030 votes
8
— Great
81%
The Thing
12,254 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Halloween
9,192 votes
10
— Totally Ninja!
74%
A Nightmare on Elm Street
8,098 votes
9
— Superb
73%
The Evil Dead
6,877 votes
9
— Superb
74%
They Live
5,096 votes
9
— Superb
77%
The Rocky Horror Picture Show
5,092 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Triangle
5,069 votes
7
— Good
57%
Unfriended
5,052 votes
5
— Meh
72%
The Texas Chain Saw Massacre
4,457 votes
8
— Great
70%
Summer of 84
3,303 votes
8
— Great
64%
The Texas Chainsaw Massacre
3,255 votes
4
— Poor
76%
Night of the Living Dead
3,161 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Candyman
3,035 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Dead
3,008 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Suspiria
2,963 votes
9
— Superb
71%
Videodrome
2,815 votes
9
— Superb
69%
Eden Lake
2,801 votes
8
— Great
77%
Batman: Mask of the Phantasm
2,444 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Fright Night
2,295 votes
8
— Great
69%
The Fog
2,096 votes
8
— Great
71%
The Dead Zone
2,083 votes
8
— Great
70%
Stir of Echoes
1,835 votes
8
— Great
70%
Creepshow
1,654 votes
8
— Great
70%
Black Christmas
1,276 votes
10
— Totally Ninja!
59%
The Texas Chainsaw Massacre 2
1,174 votes
7
— Good
71%
Dead Ringers
1,134 votes
9
— Superb
69%
Gonjiam: Haunted Asylum
1,084 votes
8
— Great
75%
The Holy Mountain
1,047 votes
7
— Good
75%
Deep Red
995 votes
9
— Superb
68%
From Beyond
977 votes
9
— Superb
68%
Dead Calm
918 votes
7
— Good
69%
The Hunger
696 votes
9
— Superb
67%
Demons
680 votes
7
— Good
59%
The Slumber Party Massacre
673 votes
7
— Good
64%
The Burning
667 votes
8
— Great
66%
The Beyond
623 votes
7
— Good
60%
Chopping Mall
617 votes
8
— Great
65%
Inferno
613 votes
7
— Good
71%
The Bird with the Crystal Plumage
582 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Crush
569 votes
7
— Good
60%
Shocker
520 votes
2
— Terrible
76%
Dreams
480 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Stepford Wives
436 votes
9
— Superb
61%
The House by the Cemetery
419 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch