trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
amc215
VIP
2
followers
Pennsylvania
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
72
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Inception
71,828 votes
8
— Great
80%
Logan
60,774 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,977 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,333 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,260 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,732 votes
8
— Great
74%
Split
32,580 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,777 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,685 votes
8
— Great
71%
World War Z
29,726 votes
8
— Great
74%
It
29,154 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,482 votes
8
— Great
63%
The Mummy
25,289 votes
8
— Great
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,033 votes
8
— Great
70%
Prometheus
24,424 votes
8
— Great
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,385 votes
8
— Great
68%
Annihilation
21,077 votes
8
— Great
69%
The Wolverine
20,663 votes
8
— Great
68%
Tomb Raider
20,570 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,739 votes
8
— Great
77%
Drive
19,672 votes
8
— Great
66%
Godzilla
19,352 votes
8
— Great
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,199 votes
8
— Great
74%
Bullet Train
18,270 votes
8
— Great
72%
Don't Breathe
17,191 votes
8
— Great
73%
American Made
15,886 votes
8
— Great
63%
Ad Astra
15,611 votes
8
— Great
76%
Snowden
14,495 votes
8
— Great
72%
El Camino: A Breaking Bad Movie
12,542 votes
8
— Great
73%
Wrath of Man
12,501 votes
8
— Great
69%
Office Christmas Party
12,234 votes
8
— Great
68%
The Bourne Legacy
12,209 votes
8
— Great
63%
Mortal Kombat
12,164 votes
8
— Great
66%
Terminator Salvation
11,338 votes
8
— Great
70%
The Commuter
11,059 votes
8
— Great
72%
Logan Lucky
10,045 votes
8
— Great
80%
There Will Be Blood
9,857 votes
8
— Great
75%
The Town
9,703 votes
8
— Great
74%
Zero Dark Thirty
9,459 votes
8
— Great
71%
The Mist
9,354 votes
8
— Great
81%
Warrior
8,706 votes
8
— Great
64%
Resident Evil: Afterlife
8,132 votes
8
— Great
69%
Mile 22
7,850 votes
8
— Great
61%
Resident Evil: Retribution
7,797 votes
8
— Great
66%
Knight and Day
7,446 votes
8
— Great
67%
Triple Frontier
7,236 votes
8
— Great
75%
Shot Caller
7,120 votes
8
— Great
69%
The Gift
6,381 votes
8
— Great
60%
It Comes at Night
5,798 votes
8
— Great
56%
Resident Evil: Welcome to Raccoon City
5,472 votes
8
— Great
67%
The Invitation
5,050 votes
8
— Great
74%
Hostiles
4,984 votes
8
— Great
72%
Brawl in Cell Block 99
4,725 votes
8
— Great
72%
Good Time
4,723 votes
8
— Great
77%
The Raid 2
4,635 votes
8
— Great
62%
The Signal
4,342 votes
8
— Great
68%
The Guest
4,131 votes
8
— Great
75%
Papillon
4,080 votes
8
— Great
68%
The House That Jack Built
3,922 votes
8
— Great
62%
Killing Them Softly
3,771 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup