trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Amerdale
VIP
2
22
followers
Germany
38
Amerdale
is watching
The 355
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
608
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
9
10
11
82%
Deadpool
108,323 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,243 votes
6
— Fair
88%
The Dark Knight
74,485 votes
6
— Fair
86%
Inception
71,486 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,196 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,698 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,291 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
55,896 votes
6
— Fair
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,123 votes
4
— Poor
79%
Captain America: Civil War
55,813 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,792 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,387 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,774 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,270 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,674 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,615 votes
8
— Great
79%
Moana
48,831 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
48,822 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,589 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,097 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,635 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
45,928 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,432 votes
6
— Fair
75%
Avengers: Age of Ultron
46,953 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,234 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,288 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,113 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,692 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,382 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
38,985 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,380 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,326 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
40,981 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,119 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,289 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,853 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,414 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,761 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,282 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,101 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,022 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,205 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,106 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,142 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,187 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
35,738 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,504 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,595 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,484 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,511 votes
7
— Good
84%
Coco
31,492 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Imitation Game
30,541 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,114 votes
6
— Fair
79%
Ratatouille
30,618 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,632 votes
6
— Fair
79%
Shrek
30,174 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,303 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,513 votes
6
— Fair
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,670 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,743 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
9
10
11
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup