trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jordan Easton
VIP
3
2
followers
scotland
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
63
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
61,690 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,118 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,863 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
44,140 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,939 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,657 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
36,596 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,352 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,777 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,281 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,693 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,854 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,858 votes
9
— Superb
81%
Bohemian Rhapsody
29,032 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,689 votes
9
— Superb
72%
The Maze Runner
28,015 votes
9
— Superb
76%
The Hangover
27,603 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,336 votes
9
— Superb
82%
Top Gun: Maverick
25,150 votes
9
— Superb
76%
Alita: Battle Angel
21,809 votes
9
— Superb
81%
Oppenheimer
21,471 votes
9
— Superb
78%
Back to the Future Part III
19,806 votes
9
— Superb
75%
Deepwater Horizon
17,462 votes
9
— Superb
69%
The Lost World: Jurassic Park
14,875 votes
9
— Superb
70%
Jungle Cruise
13,120 votes
9
— Superb
77%
Die Hard: With a Vengeance
13,026 votes
9
— Superb
75%
Die Hard 2
12,889 votes
9
— Superb
80%
The King's Speech
12,836 votes
9
— Superb
73%
Wrath of Man
12,513 votes
9
— Superb
75%
Gremlins
11,180 votes
9
— Superb
68%
Escape Room
9,997 votes
9
— Superb
75%
Chef
8,708 votes
9
— Superb
75%
Midnight in Paris
8,592 votes
9
— Superb
73%
Greyhound
8,522 votes
9
— Superb
75%
Dirty Dancing
8,178 votes
9
— Superb
70%
EuroTrip
6,366 votes
9
— Superb
69%
The Girl Next Door
6,132 votes
9
— Superb
75%
Saving Mr. Banks
5,610 votes
9
— Superb
72%
The Parent Trap
5,230 votes
9
— Superb
73%
We Bought a Zoo
5,099 votes
9
— Superb
66%
Atlas
4,267 votes
9
— Superb
69%
Crocodile Dundee
3,391 votes
9
— Superb
74%
Ron's Gone Wrong
3,190 votes
9
— Superb
78%
Thirteen Lives
2,732 votes
9
— Superb
73%
The Best of Me
2,647 votes
9
— Superb
58%
Voyagers
2,475 votes
9
— Superb
71%
The First Time
2,267 votes
9
— Superb
72%
United 93
2,200 votes
9
— Superb
75%
Midnight Sun
2,088 votes
9
— Superb
75%
Wish Dragon
1,965 votes
9
— Superb
73%
Forever My Girl
1,618 votes
9
— Superb
79%
One Life
1,299 votes
9
— Superb
65%
Time Freak
1,032 votes
9
— Superb
71%
I Still Believe
1,007 votes
9
— Superb
78%
Clouds
865 votes
9
— Superb
67%
The In Between
705 votes
9
— Superb
74%
The Parent Trap
612 votes
9
— Superb
73%
True Spirit
566 votes
9
— Superb
66%
Status Update
564 votes
9
— Superb
70%
Black Beauty
440 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup