trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Anderson Wallace Ribeiro
4
followers
Rio de Janeiro
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
191
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Deadpool
108,450 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,324 votes
8
— Great
86%
Inception
71,573 votes
8
— Great
80%
Logan
60,610 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,907 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,979 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,428 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,842 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,593 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,079 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,074 votes
8
— Great
79%
Moana
48,886 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,286 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,078 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,125 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,014 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,001 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,413 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,284 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,167 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,425 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,010 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,498 votes
8
— Great
77%
Get Out
40,983 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,678 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,373 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,718 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,329 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,555 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,813 votes
8
— Great
79%
Dune
36,243 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,061 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,879 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,292 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,164 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,548 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,638 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,579 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,876 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,633 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
28,944 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,763 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,735 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,063 votes
8
— Great
74%
It
29,065 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,191 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
27,998 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,218 votes
8
— Great
83%
Memento
25,789 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,260 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,202 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,708 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,692 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,456 votes
8
— Great
81%
1917
24,738 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,227 votes
8
— Great
77%
La La Land
24,726 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,870 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
24,894 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,170 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup