trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Anderson Wallace Ribeiro
4
followers
Rio de Janeiro
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
524
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
82%
Deadpool
108,315 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,236 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,477 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,095 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,475 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,185 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,691 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,282 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,545 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,825 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,891 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,121 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,415 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,810 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,387 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,770 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,764 votes
6
— Fair
81%
The Martian
51,526 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,262 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,549 votes
7
— Good
79%
John Wick
50,991 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,672 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,611 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
48,994 votes
8
— Great
79%
Moana
48,829 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,820 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,581 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,237 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,096 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,026 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,082 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
45,921 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,950 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
46,949 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,425 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,381 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,230 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,283 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,111 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,152 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,378 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
41,955 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,437 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
38,978 votes
9
— Superb
77%
Get Out
40,925 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,101 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,626 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,374 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,323 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
40,979 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,190 votes
6
— Fair
76%
Baby Driver
39,669 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
38,942 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,113 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,206 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,286 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,512 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,006 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,755 votes
8
— Great
79%
Dune
36,088 votes
8
— Great
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup