trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Andrea Briganti
0
followers
London
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
461
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
83%
Guardians of the Galaxy
96,388 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,650 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,348 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,323 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,461 votes
8
— Great
80%
Logan
60,658 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,968 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,223 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,542 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,892 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,138 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,408 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,128 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,328 votes
8
— Great
81%
Joker
46,824 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,558 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,156 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,126 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,201 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,476 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,040 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,023 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,498 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,759 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,408 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,051 votes
8
— Great
82%
Up
38,837 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,633 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,923 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,850 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,472 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,320 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,311 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,213 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,192 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,608 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,581 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,542 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
31,946 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,728 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,672 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,652 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,610 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,170 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,233 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,222 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,789 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,581 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,568 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,425 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,314 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,027 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,217 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,429 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,264 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,237 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,135 votes
8
— Great
83%
Memento
25,817 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
25,693 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,314 votes
8
— Great
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup