trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Andre Grasel
1
follower
Brasil
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
510
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
91%
The Shawshank Redemption
42,410 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,612 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,515 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
20,912 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,341 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,657 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,822 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,298 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,314 votes
6
— Fair
86%
The Empire Strikes Back
36,866 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,029 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,515 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,974 votes
8
— Great
85%
Folklore: The Long Pond Studio Sessions
456 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,173 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,229 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,842 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,715 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,929 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,302 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,469 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,610 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,647 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,665 votes
8
— Great
84%
Hannah Gadsby: Nanette
1,017 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Bo Burnham: Inside
2,583 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,458 votes
8
— Great
84%
Piper
2,948 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,154 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
16,542 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Klaus
7,597 votes
8
— Great
83%
Memento
25,769 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,589 votes
9
— Superb
83%
Hidden Figures
23,133 votes
9
— Superb
83%
Green Book
19,086 votes
4
— Poor
83%
Guardians of the Galaxy
96,281 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,785 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,367 votes
7
— Good
82%
I Don't Want to Go Back Alone
271 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Way He Looks
1,611 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,462 votes
5
— Meh
82%
Kitbull
783 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Reservoir Dogs
20,294 votes
9
— Superb
82%
Up
38,764 votes
7
— Good
82%
Modern Times
3,774 votes
6
— Fair
82%
Amélie
14,592 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,128 votes
7
— Good
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,449 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,030 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,524 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,733 votes
7
— Good
82%
Lion
13,353 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,051 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,528 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
35,947 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
26,183 votes
6
— Fair
81%
The Avengers
65,223 votes
7
— Good
81%
The Father
5,872 votes
8
— Great
81%
Requiem for a Dream
14,781 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,342 votes
7
— Good
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup