trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Andrei Valentin Drăgușanu
VIP
4
2
followers
Bucharest, Romania
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
29
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
The Matrix
61,582 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,651 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,166 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,669 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,347 votes
8
— Great
76%
The Big Short
20,100 votes
8
— Great
70%
Don't Look Up
19,515 votes
8
— Great
70%
Snowpiercer
19,123 votes
8
— Great
69%
Bird Box
18,795 votes
8
— Great
75%
Bridge of Spies
14,731 votes
8
— Great
68%
The Northman
11,069 votes
8
— Great
73%
Hugo
9,407 votes
8
— Great
73%
Elvis
8,312 votes
8
— Great
75%
Dirty Dancing
8,166 votes
8
— Great
72%
The Road
6,409 votes
8
— Great
71%
The Ballad of Buster Scruggs
6,206 votes
8
— Great
81%
CODA
5,586 votes
8
— Great
79%
Society of the Snow
5,535 votes
8
— Great
59%
The Midnight Sky
4,785 votes
8
— Great
75%
Papillon
4,079 votes
8
— Great
70%
Melancholia
4,076 votes
8
— Great
71%
Tolkien
2,848 votes
8
— Great
72%
The Last Kingdom: Seven Kings Must Die
2,085 votes
8
— Great
74%
Y Tu Mamá También
2,002 votes
8
— Great
77%
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse
1,004 votes
8
— Great
75%
4 Months, 3 Weeks and 2 Days
876 votes
8
— Great
74%
The Shadow in My Eye
542 votes
8
— Great
67%
Bucharest Non-Stop
19 votes
8
— Great
63%
The Dream
3 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup