Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Andres
0
Followers
1
Following
Lima, Lima
16
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
148
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Guardians of the Galaxy
98,749 votes
8
— Great
81%
The Avengers
66,922 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
67,289 votes
8
— Great
87%
The Matrix
63,480 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
57,871 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,422 votes
8
— Great
81%
Iron Man
55,430 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
53,842 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
50,460 votes
8
— Great
81%
Joker
48,718 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
45,855 votes
8
— Great
80%
Inside Out
46,132 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
45,319 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
40,333 votes
8
— Great
82%
Up
39,839 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
40,095 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
40,720 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
41,230 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
41,072 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
41,274 votes
8
— Great
72%
Thor
40,156 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,921 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
36,786 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
36,097 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
37,349 votes
8
— Great
84%
Coco
32,479 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
33,457 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
32,354 votes
8
— Great
71%
Kong: Skull Island
33,606 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
31,648 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,560 votes
8
— Great
79%
Shrek
31,117 votes
8
— Great
88%
The Godfather
29,319 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,801 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
29,561 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,456 votes
8
— Great
71%
World War Z
30,334 votes
8
— Great
77%
Wreck-It Ralph
29,007 votes
8
— Great
71%
Kingsman: The Golden Circle
29,054 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,852 votes
8
— Great
72%
The Maze Runner
28,592 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
27,349 votes
8
— Great
73%
Cars
27,412 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,831 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,884 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
26,091 votes
8
— Great
75%
Sing
25,755 votes
8
— Great
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
26,088 votes
8
— Great
72%
The Fate of the Furious
25,089 votes
8
— Great
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,696 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,875 votes
8
— Great
70%
Minions
24,911 votes
8
— Great
73%
Free Guy
24,315 votes
8
— Great
74%
The Hitman's Bodyguard
23,902 votes
8
— Great
74%
Spider-Man 2
23,485 votes
8
— Great
68%
The Amazing Spider-Man 2
24,257 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
22,882 votes
8
— Great
76%
The Equalizer
21,796 votes
8
— Great
74%
Monsters University
21,970 votes
8
— Great
71%
Transformers
22,018 votes
8
— Great
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch