trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Andrea Galizzi
0
followers
San Giovanni Bianco
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
27
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
78%
Doctor Strange
65,840 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,951 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,593 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,182 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,067 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,478 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,888 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,236 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,331 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,185 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,276 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,046 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,804 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,135 votes
8
— Great
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,619 votes
8
— Great
75%
Shrek 2
20,487 votes
8
— Great
73%
The Great Gatsby
15,337 votes
8
— Great
72%
Cars 3
13,622 votes
8
— Great
74%
School of Rock
10,176 votes
8
— Great
64%
Dark Shadows
9,027 votes
8
— Great
73%
Coming to America
7,925 votes
8
— Great
70%
Look Who's Back
2,570 votes
8
— Great
78%
Lou
627 votes
8
— Great
79%
Three Men and a Leg
525 votes
8
— Great
76%
Ask Me If I'm Happy
385 votes
8
— Great
73%
I Can Quit Whenever I Want 2: Masterclass
350 votes
8
— Great
73%
I Can Quit Whenever I Want 3: Ad Honorem
305 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup