trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Andrea Galizzi
0
followers
San Giovanni Bianco
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
86
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Guardians of the Galaxy
96,073 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
71,807 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,276 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,047 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,549 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,736 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,006 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,713 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,625 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,449 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,450 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
48,850 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,707 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,260 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
45,983 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,303 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
45,532 votes
6
— Fair
75%
Avengers: Age of Ultron
46,848 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,313 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,121 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,031 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,304 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,028 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
40,113 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,635 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
33,982 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,373 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,169 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,420 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
33,945 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Far From Home
33,018 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,038 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,067 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
29,964 votes
6
— Fair
77%
The Hateful Eight
27,896 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,106 votes
6
— Fair
77%
La La Land
24,601 votes
9
— Superb
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,637 votes
8
— Great
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,493 votes
6
— Fair
76%
Sherlock Holmes
24,036 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,488 votes
9
— Superb
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,641 votes
9
— Superb
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,474 votes
8
— Great
70%
Solo: A Star Wars Story
22,074 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,206 votes
7
— Good
75%
Shrek 2
20,351 votes
8
— Great
65%
Baywatch
19,946 votes
6
— Fair
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,196 votes
7
— Good
70%
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
16,385 votes
6
— Fair
73%
The Great Gatsby
15,268 votes
8
— Great
67%
Bright
14,636 votes
7
— Good
76%
(500) Days of Summer
13,726 votes
6
— Fair
80%
Rush
13,071 votes
7
— Good
63%
Pixels
14,715 votes
5
— Meh
72%
Cars 3
13,540 votes
8
— Great
65%
Shrek the Third
13,328 votes
6
— Fair
74%
School of Rock
10,101 votes
8
— Great
77%
Inside Man
9,780 votes
9
— Superb
67%
Shrek Forever After
10,347 votes
6
— Fair
64%
Click
10,390 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup