trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Andrew
1
follower
Daphne, Alabama
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
143
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,316 votes
4
— Poor
83%
Guardians of the Galaxy
96,237 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,479 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,478 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,693 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,189 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,827 votes
6
— Fair
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,122 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,387 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
55,893 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,811 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,772 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,550 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,673 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
48,821 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,613 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,096 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
46,950 votes
8
— Great
81%
Joker
46,674 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,231 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,083 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,027 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,379 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,111 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
43,951 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,190 votes
6
— Fair
81%
Batman Begins
41,955 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,685 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
40,980 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,626 votes
4
— Poor
71%
Jurassic World
40,512 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 2
40,206 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,115 votes
9
— Superb
75%
The Hunger Games
39,410 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,324 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,279 votes
10
— Totally Ninja!
71%
X-Men: Apocalypse
36,951 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,849 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
35,737 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,186 votes
9
— Superb
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,027 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,141 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Far From Home
33,114 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,479 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,208 votes
8
— Great
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,668 votes
7
— Good
72%
Aquaman
31,495 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
30,966 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Dunkirk
30,318 votes
5
— Meh
73%
Ant-Man and the Wasp
30,025 votes
6
— Fair
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,175 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,509 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,488 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,761 votes
8
— Great
83%
Memento
25,751 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Tenet
25,434 votes
7
— Good
72%
Shazam!
24,287 votes
4
— Poor
77%
Men in Black
23,941 votes
8
— Great
70%
Black Widow
23,881 votes
8
— Great
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,058 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup