trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
AnnoyingTiger888
3
followers
Florida
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
191
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
88%
The Dark Knight
74,796 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,183 votes
7
— Good
81%
The Iron Giant
8,742 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,472 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,984 votes
7
— Good
80%
Kiki's Delivery Service
6,524 votes
7
— Good
80%
K-On! The Movie
312 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,944 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,745 votes
7
— Good
80%
Mulan
15,449 votes
7
— Good
79%
Beauty and the Beast
19,683 votes
7
— Good
79%
Shaun of the Dead
19,654 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,970 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,167 votes
7
— Good
78%
Back to the Future Part III
19,776 votes
7
— Good
78%
The Secret World of Arrietty
4,502 votes
7
— Good
78%
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro
1,275 votes
7
— Good
78%
Tucker and Dale vs. Evil
7,560 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,896 votes
7
— Good
78%
O Brother, Where Art Thou?
7,675 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,697 votes
7
— Good
77%
Lilo & Stitch
11,228 votes
7
— Good
77%
Dark Waters
5,623 votes
7
— Good
77%
Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler
173 votes
7
— Good
77%
Galaxy Quest
5,815 votes
7
— Good
76%
Kung Fu Panda
20,239 votes
7
— Good
76%
Rise of the Guardians
10,183 votes
7
— Good
76%
The Irishman
13,509 votes
7
— Good
75%
Jumanji
17,130 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,215 votes
7
— Good
75%
Despicable Me 2
25,477 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,586 votes
7
— Good
75%
Matilda
7,814 votes
7
— Good
75%
Elf
14,569 votes
7
— Good
75%
Scream
11,509 votes
7
— Good
75%
Saw
14,280 votes
7
— Good
75%
GTO: New Year's Special
2 votes
7
— Good
74%
Split
32,555 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,523 votes
7
— Good
74%
The Edge of Seventeen
8,762 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,118 votes
7
— Good
74%
Fast Five
15,053 votes
7
— Good
73%
Underworld
11,236 votes
7
— Good
73%
Inuyasha the Movie: Affections Touching Across Time
229 votes
7
— Good
73%
Crazy Rich Asians
10,376 votes
7
— Good
73%
Fullmetal Alchemist the Movie: Conqueror of Shamballa
824 votes
7
— Good
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,706 votes
7
— Good
73%
Ant-Man and the Wasp
30,126 votes
7
— Good
72%
The Fast and the Furious
16,909 votes
7
— Good
72%
Bleach the Movie: Memories of Nobody
433 votes
7
— Good
72%
The Santa Clause
6,735 votes
7
— Good
72%
Bambi
7,869 votes
7
— Good
72%
What Happened to Monday
12,213 votes
7
— Good
72%
Home
10,235 votes
7
— Good
72%
Dumbo
7,395 votes
7
— Good
72%
Dead Leaves
241 votes
7
— Good
72%
Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer
2,091 votes
7
— Good
72%
Cloudy with a Chance of Meatballs
11,947 votes
7
— Good
71%
Marvel Studios Assembled: The Making of Doctor Strange in the Multiverse of Madness
139 votes
7
— Good
71%
Austin Powers: International Man of Mystery
8,178 votes
7
— Good
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup