trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
anthronaut
VIP
6
7
followers
Texas
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
200
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,585 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,632 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,789 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,008 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,162 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,101 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,894 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,287 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,613 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
29,134 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,239 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,318 votes
8
— Great
82%
The Way He Looks
1,610 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,443 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,717 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
18,815 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,840 votes
6
— Fair
81%
The Avengers
65,191 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,677 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
30,968 votes
9
— Superb
81%
Temple Grandin
809 votes
8
— Great
81%
1917
24,695 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,528 votes
9
— Superb
81%
Bohemian Rhapsody
28,917 votes
7
— Good
81%
Toy Story 3
27,996 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,772 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
19,603 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,154 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,260 votes
9
— Superb
80%
The King's Speech
12,791 votes
8
— Great
80%
Logan
60,547 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Knives Out
32,508 votes
8
— Great
80%
Mulan
15,384 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,411 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,754 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,821 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
45,923 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Everything Everywhere All at Once
22,641 votes
9
— Superb
79%
Star Trek: First Contact
5,259 votes
9
— Superb
79%
The Greatest Showman
17,828 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,084 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
38,946 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon 2
19,013 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,206 votes
5
— Meh
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,608 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,811 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,111 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,122 votes
9
— Superb
78%
The Blind Side
10,115 votes
7
— Good
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,351 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,200 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,018 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,759 votes
7
— Good
78%
The Theory of Everything
14,900 votes
7
— Good
78%
Train to Busan
14,819 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,407 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,631 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,673 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,361 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,694 votes
9
— Superb
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup