trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
aragornx
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
120
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,657 votes
7
— Good
80%
Logan
60,719 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,126 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,963 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,801 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,100 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,194 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,097 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,112 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,060 votes
7
— Good
73%
The Secret Life of Pets
32,253 votes
7
— Good
77%
The Accountant
30,920 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,793 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,686 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,658 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,287 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
29,003 votes
7
— Good
76%
A Quiet Place
28,383 votes
7
— Good
73%
Cars
26,749 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
26,283 votes
7
— Good
72%
Jason Bourne
24,891 votes
7
— Good
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,722 votes
7
— Good
72%
10 Cloverfield Lane
24,557 votes
7
— Good
74%
Brave
24,098 votes
7
— Good
74%
War for the Planet of the Apes
23,802 votes
7
— Good
83%
Hidden Figures
23,187 votes
7
— Good
80%
The Terminator
22,843 votes
7
— Good
80%
The Bourne Identity
22,420 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,369 votes
7
— Good
74%
The Magnificent Seven
22,188 votes
7
— Good
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,947 votes
7
— Good
72%
Oblivion
21,715 votes
7
— Good
75%
The Social Network
21,702 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,084 votes
7
— Good
68%
Annihilation
21,056 votes
7
— Good
68%
Tomb Raider
20,547 votes
7
— Good
77%
Drive
19,639 votes
7
— Good
74%
American Sniper
19,474 votes
7
— Good
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,185 votes
7
— Good
81%
Ford v Ferrari
18,924 votes
7
— Good
77%
A Star Is Born
18,813 votes
7
— Good
82%
Braveheart
18,650 votes
7
— Good
76%
Silver Linings Playbook
18,014 votes
7
— Good
78%
The Bourne Supremacy
17,477 votes
7
— Good
74%
The Conjuring 2
16,317 votes
7
— Good
72%
Hereditary
15,788 votes
7
— Good
71%
Why Him?
15,253 votes
7
— Good
75%
Upgrade
15,247 votes
7
— Good
70%
Red Sparrow
14,694 votes
7
— Good
78%
Captain Phillips
14,693 votes
7
— Good
78%
Jaws
14,014 votes
7
— Good
76%
BlacKkKlansman
13,916 votes
7
— Good
71%
Midsommar
13,640 votes
7
— Good
70%
Keeping Up with the Joneses
12,261 votes
7
— Good
73%
Going in Style
11,993 votes
7
— Good
71%
Batman Returns
10,008 votes
7
— Good
72%
Sicario: Day of the Soldado
9,992 votes
7
— Good
73%
Allied
9,871 votes
7
— Good
74%
Rocketman
9,631 votes
7
— Good
73%
Grease
9,415 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup