trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
aragornx
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
443
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
82%
Deadpool
108,085 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,055 votes
6
— Fair
88%
The Dark Knight
74,264 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
71,765 votes
8
— Great
86%
Inception
71,252 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,532 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,061 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,400 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
55,715 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,260 votes
6
— Fair
79%
Captain America: Civil War
55,703 votes
6
— Fair
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,622 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,608 votes
7
— Good
65%
Suicide Squad
58,677 votes
5
— Meh
81%
The Martian
51,392 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,076 votes
9
— Superb
79%
John Wick
50,820 votes
5
— Meh
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,562 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
48,832 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,407 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,488 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,001 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,474 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
45,884 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
45,972 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
43,798 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,283 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
46,840 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
45,457 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,203 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,109 votes
6
— Fair
86%
Pulp Fiction
43,121 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,433 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
42,989 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,560 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
41,837 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,305 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
38,826 votes
9
— Superb
77%
Get Out
40,775 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,524 votes
5
— Meh
73%
Passengers
42,029 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,204 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,128 votes
5
— Meh
82%
Up
38,610 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Baby Driver
39,531 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
38,827 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,018 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 2
40,099 votes
6
— Fair
86%
The Empire Strikes Back
36,734 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,623 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
35,811 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,073 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,622 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
33,969 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,035 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,340 votes
9
— Superb
77%
The Revenant
33,726 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,359 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,500 votes
6
— Fair
80%
Gone Girl
32,459 votes
6
— Fair
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup