trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Péter Aranyos
VIP
6
1
follower
Hungary
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
922
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
14
15
16
82%
Deadpool
108,736 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,527 votes
6
— Fair
88%
The Dark Knight
74,819 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,560 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,609 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,088 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,666 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,061 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,995 votes
6
— Fair
81%
The Martian
51,757 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,556 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,268 votes
6
— Fair
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,820 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
49,258 votes
8
— Great
79%
Moana
49,002 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,806 votes
7
— Good
81%
Joker
46,950 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,851 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,673 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,434 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,243 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,177 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,624 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,617 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,544 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,660 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,954 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,884 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,141 votes
6
— Fair
84%
WALL·E
40,635 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,198 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,136 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,214 votes
6
— Fair
81%
Finding Nemo
39,485 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,958 votes
7
— Good
82%
Up
38,922 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,734 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,141 votes
6
— Fair
86%
The Empire Strikes Back
37,010 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,428 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,651 votes
6
— Fair
75%
The Hunger Games
39,598 votes
4
— Poor
82%
Inglourious Basterds
36,958 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,605 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,802 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,082 votes
7
— Good
79%
Dune
36,566 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,957 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,551 votes
6
— Fair
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,171 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,417 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,041 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,899 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,307 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,363 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,277 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,183 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,679 votes
9
— Superb
77%
The Revenant
33,904 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,653 votes
8
— Great
1
2
3
14
15
16
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup