trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jacob Beaman
VIP
1
follower
Omicron Persei 8
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
26
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
The Truman Show
28,743 votes
9
— Superb
80%
2001: A Space Odyssey
15,789 votes
9
— Superb
78%
The Wizard of Oz
9,331 votes
9
— Superb
59%
You Don't Mess with the Zohan
6,361 votes
9
— Superb
74%
Little Shop of Horrors
2,885 votes
9
— Superb
71%
Videodrome
2,723 votes
9
— Superb
74%
High Plains Drifter
1,546 votes
9
— Superb
75%
High Noon
1,537 votes
9
— Superb
74%
Godzilla
1,236 votes
9
— Superb
74%
House
1,076 votes
9
— Superb
79%
The Hidden Fortress
628 votes
9
— Superb
75%
Scarface
554 votes
9
— Superb
72%
How to Marry a Millionaire
528 votes
9
— Superb
77%
Lady Snowblood
489 votes
9
— Superb
77%
Angels with Dirty Faces
409 votes
9
— Superb
73%
The Public Enemy
361 votes
9
— Superb
66%
Ghidorah, the Three-Headed Monster
302 votes
9
— Superb
70%
Little Caesar
281 votes
9
— Superb
67%
Godzilla vs. King Ghidorah
256 votes
9
— Superb
77%
The Roaring Twenties
227 votes
9
— Superb
74%
Samurai I: Musashi Miyamoto
204 votes
9
— Superb
71%
Mothra
182 votes
9
— Superb
62%
Babes in Toyland
175 votes
9
— Superb
74%
Samurai II: Duel at Ichijoji Temple
138 votes
9
— Superb
75%
Samurai III: Duel at Ganryu Island
133 votes
9
— Superb
62%
Reincarnation
130 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup