trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Arda Kılıçdağı
10
followers
Earth
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
88
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
72,608 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,190 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,917 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,564 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,865 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,466 votes
8
— Great
81%
Serenity
11,584 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,782 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,286 votes
8
— Great
80%
There Will Be Blood
9,854 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,450 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,688 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
19,983 votes
8
— Great
79%
Dune
36,606 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,293 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,163 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon 2
19,103 votes
8
— Great
79%
Kung Fu Hustle
5,293 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,312 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,793 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,474 votes
8
— Great
78%
The Bourne Supremacy
17,501 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,188 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,180 votes
8
— Great
77%
The Rocky Horror Picture Show
4,967 votes
8
— Great
77%
What We Do in the Shadows
10,271 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,045 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,085 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,173 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,072 votes
8
— Great
76%
Stargate: The Ark of Truth
1,877 votes
8
— Great
76%
Nobody
19,376 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,567 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,751 votes
8
— Great
76%
Snowden
14,495 votes
8
— Great
76%
The Punisher: Dirty Laundry
351 votes
8
— Great
76%
Alita: Battle Angel
21,798 votes
8
— Great
76%
Rurouni Kenshin Part I: Origins
1,748 votes
8
— Great
75%
Upgrade
15,265 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,535 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,606 votes
8
— Great
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,297 votes
8
— Great
75%
Batman: Year One
2,415 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,231 votes
8
— Great
75%
The Book of Life
5,540 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
25,499 votes
8
— Great
75%
Storks
12,390 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,614 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,920 votes
8
— Great
74%
The Infiltrator
7,981 votes
8
— Great
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,444 votes
8
— Great
74%
The Hitman's Bodyguard
23,580 votes
8
— Great
74%
Power/Rangers
215 votes
8
— Great
74%
School of Rock
10,202 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,386 votes
8
— Great
73%
Remake, Remix, Rip-Off: About Copy Culture & Turkish Pop Cinema
15 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,365 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,263 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,139 votes
8
— Great
72%
Tenet
25,627 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup